Veľký okruh Čínou, Čína, 29.4.2018, Raňajky
Veľký okruh Čínou
Veľký okruh Čínou
Veľký okruh Čínou
Veľký okruh Čínou
Veľký okruh Čínou
-7 %
LM
2 858 €
Popis zájezdu
dlhoročné skúsenosti cestovnej kancelárie pri cestách do Číny prejdete sa po Veľkom čínskom múre vychutnáte si pulzujúcu atmosféru modernej megapole - Šanghaja uvidíte nezabudnuteľné scenérie rozprávkového Guilinu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom na letisku (platí pre let z Prahy). Odlet do Pekingu.

2. deň PEKING

Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer voľný program.

3. deň PEKING – TCHIEN-AN-MEN - ZAKÁZANÉ MESTO - PEJ-CHAJ PARK

Raňajky. Prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men (námestie Nebeského pokoja) s rozlohou 44 ha. Nasleduje prehliadka Zakázaného mesta - sídla panovníkov dynastie Ming a Čching, býva tiež nazývané najväčším kultúrnym múzeom Číny. Počas vlády 24 cisárov nebolo prístupné verejnosti. Obed. Popoludní prechádzka parkom Pej-chaj s prehliadkou pagody, postavenej na ostrove uprostred lagúny. Transfer do hotela, ubytovanie. Večera. Nocľah.

4. deň VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR - HROBKY DYNASTIE MING

Raňajky. Celodenný výlet k veľkolepej stavbe - Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac ako 6.000 km a možno ho pozorovať aj z vesmíru. Tento múr, ktorý pôvodne slúžil na obranné účely proti invázii nomádov, sa nachádza 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka hrobky panovníka dynastie Ming. Večera.

5. deň LETNÝ PALÁC - CHRÁM NEBIES

Raňajky. Dopoludnia prehliadka Letného paláca, sídla cisárov počas horúceho leta. V paláci nájdete rozľahlé záhrady, chrámy a Loď čistoty cisárovnej Cch'-si, ktorá je celá z mramoru. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Nasleduje prehliadka Chrámu nebies, kde cisári vykonávali modlitebné obrady za bohatú úrodu, dobré počasie a priazeň duchov. Po večeri transfer na vlakovú stanicu a odchod lôžkovým vlakom do Xi'an.

6. deň XI’AN

Ranný príchod do Xi'an, hlavného mesta provincie Šan-si. Toto mesto s bohatou históriou bolo hlavným mestom 11 čínskych dynastií a bývalo najväčším mestom. Vo svojich cestopisoch sa o Xi'an zmieňuje aj Marco Polo ako o východiskovom bode Hodvábnej cesty. Obed. Prehliadka mesta - navštívite areál Veľkej pagody divokej husi zo 4. storočia a prezriete si mestské opevnenie z ranného obdobia dynastie Ming. Večera.

7.deň TERAKOTOVÁ ARMÁDA A DEDINA BANPO

Raňajky. Celodenný výlet k jednej z najväčších turistických atrakcií celej Číny - Terakotová armáda - hlinenej armády cisára Čchin Š'chuang-tiho, významnej osobnosti v dejinách Číny. Tento cisár zjednotil Čínu do jednej silnej významnej ríše. Hlinená armáda bola úplnou náhodou objavená v roku 1974 miestnymi roľníkmi. Viac ako 6.000 ozbrojených bojovníkov v životnej veľkosti je rozostavaných v bojovom šíku. Celá armáda bola súčasťou posmrtnej výbavy zomrelého panovníka. Obed. Popoludní prehliadka dediny Banpo - sídliska pôvodných obyvateľov pred zhruba 5.000 rokmi. Večera.

8. deň XI’AN - ŠANGHAJ

Raňajky. Transfer na letisko a prelet do Šanghaja. Táto rýchlo sa rozvíjajúca metropola východnej Číny s 18 miliónmi obyvateľov upúta návštevníkov modernou výstavbou. Po obede prechádzka po rušnej triede Nanjing s priľahlým nábrežím Bund. Transfer do hotela, ubytovanie. Večera.

9. deň PREHLIADKA ŠANGHAJA

Raňajky. Celodenná prehliadka mesta. Prezriete si chrám jadeitového Budhu s plastikami s budhistickými motívmi. Obed. Popoludní sa prejdete záhradami Yuyuan, ktoré boli postavené už v 16. storočí. Večera, večer voľný program na prehliadku centra mesta.

10.deň ŠANGHAJ - GUILIN

Raňajky. Transfer na letisko a prelet do Guilin, ktorý má unikátnu polohu v subtropickej krasovej oblasti provincie Kuang-si. Po obede prehliadka mesta s 350 tisíc obyvateľmi a bohatou históriou. Prehliadka Jaskyne rákosovej flauty, Skaly slonieho chobota a Skaly riaseného brokátu. Táto krasová oblasť vytvára jedinečné vápencové útvary. Transfer do hotela, ubytovanie a večera.

11. deň VÝLET PO RIEKE LI

Raňajky. Celodenná plavba loďou s obedom po rieke Li, ktorá patrí k nezabudnuteľným zážitkom. Tunajšie vápencové útvary vystupujú priamo z okolitej krajiny a vytvárajú neobvyklé obrazce. Miestna krajina sa stala inšpiráciou pre mnohých čínskych umelcov a tunajšie fotografie zbadáte vo všetkých publikáciách o Číne. Výlet po rieke končí v mestečku Yangshuo, obklopenom ryžovými políčkami. Voľný čas na nákup suvenírov. Návrat do Guilin, večera a nocľah.

12. deň GUILIN – HONGKONG

Raňajky. Dopoludnia voľný program. Po obede transfer na letisko a prelet do Hongkongu, donedávna ešte provincie, ktorá patrila k britskému impériu. Pohľad na hongkongský záliv s mnohými mrakodrapmi priamo na pobreží sa Vám navždy vryje do pamäti. Transfer do hotela, ubytovanie v turisticky najatraktívnejšej časti mesta Kowloon s mnohými obchodmi so suvenírmi, elektronikou, či textilom.

13. deň HONGKONG

Raňajky. Poldenná prehliadka mesta so zastávkami v najrušnejšej turistickej štvrti Kowloon, prístavu Aberdeen, obchodnej štvrti Wan Chai aj najnavštevovanejšej pláže mesta v Repulse Bay. Navštívite Victoria Peak s panoramatickým výhľadom na hongkongský záliv. Neskoro popoludní nasleduje prechádzka po štvrti Kowloon a najrušnejšej triede Nathan Road, krivolakými uličkami pulzujúceho veľkomesta a nočným trhom. Spoznáte, prečo sa Hongkongu hovorí "mesto, ktoré nikdy nespí".

14. deň HONGKONG

Raňajky. Voľný program, nákupy, plavba trajektom, či fakultatívna návšteva zábavného parku Ocean Park, či bývalej portugalskej kolónie Macao. Večer transfer na letisko a odlet späť do Prahy.

15. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú prepravu Praha - Peking a Xi'an - Šanghaj - Guilin - Hongkong - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) všetky transfery počas pobytu 1x nocľah v lôžkovom vlaku na trase Peking - Xi'an 11x nocľah s raňajkami v hoteloch 3*- 4* obedy a večere počas pobytu v Číne (v Hongkongu len raňajky) program vrátane všetkých vstupov služby sprievodcu ESO travel počas okruhu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 369,- EUR vstupné vízum (požiadanie o vízum prostredníctvom CK za poplatok 70,- EUR) fakultatívne výlety nad rámec programu (Chutchung tour, akrobatická show, Pekingská opera, pekingská kačica, Macao - celkom 350,- USD) cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.