Malý okruh Čínou Datong, Čína, 14.7.2018, Podľa programu
Malý okruh Čínou Datong
Malý okruh Čínou Datong
Malý okruh Čínou Datong
Malý okruh Čínou Datong
Malý okruh Čínou Datong
-0 %
2 298 €
Názov zájazdu podľa organizátora: Malý okruh Čínou Datong
Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň.ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz skupiny 2 hodiny pred plánovaným odletom. Odlet do Pekingu.

2. deň. PRÍLET DO PEKINGU

Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom alebo odpočinok.

3. deň TCHIEN-AN-MEN, PEJ-CHAJ PARK, WANG FU TING ROAD

Raňajky. Celodenná prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men - námestie Nebeského pokoja s rozlohou 44 hektárov. Po obede prechádzka parkom Pej-chaj s prehliadkou pagody, postavenej na ostrove uprostred lagúny. Prechádzka po Wang-futing Road, najrušnejšej triedy moderného centra Pekingu s rušnými obchodnými domami.

4. deň. ZAKÁZANÉ MESTO, CHRÁM NEBIES

Raňajky. Celodenná prehliadka Zakázaného mesta - sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. V tomto rozľahlom cisárskom komplexe vládlo 24 panovníkov po viac ako 500 rokov celej Čínskej ríše. Zakázané mesto býva tiež nazývané najväčším kultúrnym múzeom Číny, počas vlády všetkých cisárov bolo neprístupné verejnosti. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka Chrámu nebies, postaveného už v roku 1420. V tomto rozsiahlom chráme panovníci dynastie Ming a Čching usporadúvali modlitebné obrady a rituály. Večer pre záujemcov fakultatívne návšteva Akrobatickej show.

5. deň. LAMAISTICKÝ A KONFUCIOV CHRÁM

Raňajky. Dopoludnia prehliadka lamaistického kláštora. Jeho päť hlavných siení stelesňuje slohovú zmes chánskych, mongolských a tibetských prvkov. Obed v čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka Konfuciovho chrámu, zakladateľa konfucionizmu, ktorý je v Číne dodnes veľmi uznávaným filozofickým smerom. Večer pre záujemcov fakultatívne návšteva Pekingskej opery.

6. deň. VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR, HROBKY DYNASTIE MING

Raňajky. Celodenný výlet k Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac než 6.000 km. Tento múr, ktorý pôvodne slúžil na obranné účely proti invázii barbarov, sa nachádza zhruba 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka hrobky panovníkov dynastie Ming (13 hrobiek).

7. deň. LETNÝ PALÁC, ZOO

Raňajky. Prehliadka Letného paláca, letného sídla cisárov. Počas svojej vlády tu cisári prebývali a odpočívali v rozľahlých záhradách. Prezriete si aj známu Loď čistoty a pokoja - Mramorovú loď cisárovnej Cch'-si z roku 1888. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Prejazd do pekingskej ZOO, kde uvidíte populárne pandy, symbol Číny. Večer fakultatívne ochutnávka miestnej špeciality - pekingskej kačice.

8. deň. VOĽNÝ DEŇ

Raňajky. Osobné voľno na nákupy či fakultatívnu prehliadku ďalších nenavštívených miest Pekingu.

9. deň PEKING - DATONG

Raňajky. Voľné dopoludnie. Po obede transfer na stanicu a odchod vlakom do Datongu. Po príchode vo večerných hodinách transfer na hotel. Ubytovanie, nocľah.

10. deň. YUNGANSKÉ JASKYNE, CHRÁMY HUAYANSI A SHANHUASI

Raňajky. Dopoludnia návšteva Yunganských jaskýň. V pieskovcovom útese je tu vyhĺbených 250 jaskýň, v ktorých nájdete súbor viac ako 51.000 sôch s budhistickou tematikou prevažne z 5. storočia. Po obede navštívite chrám Huayansi s Veľkou sieňou pokladov, ktorá sa radí k najväčším budhistickým sieňam v Číne, 45 metrov dlhú stenu Deviatich drakov z glazovanej keramiky a kláštor Shanhuasi, ktorý bol po požiari obnovený v 12. storočí. Večera, nocľah.

11. deň. HENGSHAN - VISUTÝ CHRÁM

Raňajky. Odchod k posvätnej taoistickej hore Hengshan. Návšteva impozantného Visutého chrámu, prilepeného k skalnej stene. Cez štyridsať siení vzniklo z prírodných jaskýň a jám v skale, ktoré ukrývajú sochy budhistických, konfuciánskych a taoistických božstiev. Jednotlivé siene sú prepojené chodbami a mostmi s pristavanými drevenými priečeliami. Odchod do pohoria Wutaishan s posvätnou budhistickou horou Mount Wutai. Ubytovanie, nocľah.

12. deň. WUTAISHAN

Raňajky. Prehliadka kláštornej dediny Taihuai, ktorá sa nachádza v údolí obklopenom piatimi horskými štítmi. Žil tu zakladateľ budhistickej sekty Žltých mitier Congkhapa. V období dynastie Qing tu bolo viac ako 300 chrámov. Nachádzajú sa tu najstaršie drevené stavby v Číne. Oblasť je od roku 2009 na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Popoludní návrat do Datongu. Nocľah.

13. deň. DATONG - PEKING

Raňajky. Voľné dopoludnie. Po obede transfer na stanicu, odchod vlakom späť do Pekingu. Ubytovanie, nocľah.

14. deň. PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Raňajky. Transfer na letisko a odlet späť do Prahy (Viedeň). Prílet do Prahy (Viedne) vo večerných hodinách.

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu Praha - Peking - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) cestu vlakom Peking - Datong - Peking transfery letisko - hotel - letisko 12 x nocľah s raňajkami v hoteli 3*- 4* program vrátane transferov a vstupov 10 x obed v tradičnej čínskej reštaurácii 4 x večera v tradičnej čínskej reštaurácii služby českého sprievodcu (min. 16 osôb)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 369,- EUR vstupné vízum do Číny (vybavíme za poplatok 70, - EUR) fakultatívne výlety nad rámec programu (Chutchung tour, akrobatická show, Pekingská opera, pekingská kačica, Voňavé hory - spolu 165,- USD) cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.