Čína - vlakom na strechu sveta, Čína, 26.4.2018, Raňajky
Čína - vlakom na strechu sveta
Čína - vlakom na strechu sveta
Čína - vlakom na strechu sveta
Čína - vlakom na strechu sveta
Čína - vlakom na strechu sveta
-0 %
3 078 €
Popis zájezdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom na letisku. Odlet do Pekingu.

2. deň PEKING

Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom či odpočinok.

3. deň PEKING – TCHIEN-AN-MEN - LETNÝ PALÁC

Raňajky. Prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men (námestie Nebeského pokoja) s rozlohou 44 hektárov. Poobede prehliadka Letného paláca, sídla cisárov počas horúceho leta. V paláci nájdete rozľahlé záhrady, chrámy aj Loď čistoty cisárovnej Cch‘-si, ktorá je celá z mramoru. Transfer do hotela, ubytovanie. Večera, nocľah.

4. deň VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR - HROBKY DYNASTIE MING

Raňajky. Celodenný výlet k veľkolepej stavbe - Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac než 6.000 km. Tento múr, ktorý pôvodne slúžil na obranné účely proti invázii nomádov, sa nachádza 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka hrobky panovníka dynastie Ming. Večera.

5. deň ZAKÁZANÉ MESTO - CHRÁM NEBIES

Raňajky. Celodenná prehliadka Zakázaného mesta a Chrámu nebies. Zakázané mesto - sídlo panovníkov dynastie Ming a Čching býva tiež nazývané najväčším kultúrnym múzeom Číny. Počas vlády 24 cisárov nebolo prístupné verejnosti. Obed v čínskej reštaurácii. Prehliadka Chrámu nebies, kde cisári vykonávali modlitebné obrady za bohatú úrodu, dobré počasie a priazeň duchov. Večera. Fakultatívne Pekingská opera či návšteva akrobatickej show. Po večeri transfer na vlakovú stanicu a odchod lôžkovým vlakom do Xi’an.

6. deň XI‘AN

Ranný príchod do Xi’an, hlavného mesta provincie Šen-si. Toto mesto s bohatou históriou bolo hlavným mestom 11 čínskych dynastií a bývalo najväčším mestom. Vo svojich cestopisoch sa o Xi’an zmieňuje aj Marco Polo ako o východiskovom bode Hodvábnej cesty pre obchodníkov. Transfer do hotela. Po raňajkách a krátkom odpočinku nasleduje prehliadka mesta – návšteva areálu Veľkej pagody divokej husi zo 4. storočia, prezriete si mestské opevnenie z ranného obdobia dynastie Ming a miestne múzeum. Večera.

7. deň TERAKOTOVÁ ARMÁDA A DEDINA BANPO

Po raňajkách výlet k jednej z najväčších turistických atrakcií celej Číny – Terakotová armáda – hlinenej armády cisára Čchin Š’chuang-tiho, významnej osobnosti v dejinách Číny. Tento cisár zjednotil Čínu do jednej silnej významnej ríše. Hlinená armáda bola úplnou náhodou objavená v roku 1974 miestnymi roľníkmi. Viac než 6.000 ozbrojených bojovníkov v životnej veľkosti je rozostavaných v bojovom šíku. Celá armáda bola súčasťou posmrtnej výbavy zosnulého panovníka. Obed. Popoludní prehliadka dediny Banpo – sídliska pôvodných obyvateľov pred zhruba 5.000 rokmi. Večera.

8. deň XINING

Voľné dopoludnie. Transfer na letisko. Prelet do Xining, hlavného mesta provincie Qianghai, mesta menšinových etník. Ubytovanie, nocľah.

9. deň XINING - VLAKOM DO TIBETU

Raňajky. Prehliadka jedného z najvýznamnejších tibetských komplexov kláštora Kumbum. Prehliadka múzea tibetskej kultúry. Popoludní transfer na stanicu a odjazd do Tibetu.

10. deň VLAKOM DO TIBETU

Cesta vlakom pokračuje cez najvyšší bod železnice v nadmorskej výške 5.070 metrov. Celá trasa z Pekingu do Xi´an v dĺžke 4.065 km trvá 48 hodín. Vás čaká posledných cca 2.000 km. Príchod do Lhasy vo večerných hodinách. Večera a nocľah.

11. deň LHASA

Raňajky. Celodenná prehliadka Lhasy s obedom. Navštívite posvätný palác Potala, ktorý bol v minulosti centrom duchovnej i svetskej moci a rezidenciou najvýznamnejšieho mnícha a vodcu Tibetu - dalajlámu, kláštor Džókhang postavený roku 639 ako relikviár pre sochu Budhu. Tiež prejdete pútnický okruh štvrte Barkor. Večera a nocľah.

12. deň LHASA

Raňajky. Pokračovanie v prehliadke Lhasy - navštívite kláštor Drepung, ktorý bol v 17. storočí najbohatším kláštorom v Tibete - prebývalo tu až 10.000 mníchov a kláštor Sera, kde môžete pozorovať tunajších mníchov pri rituálnych diskusiách. Po obede prehliadka paláca Norbulinka, ktorý od 18. storočia slúžil ako letné sídlo dalajlámu. Večera a nocľah v Lhase.

13. deň LHASA

Raňajky. Individuálne voľno na prehliadku centra mesta. Možnosť fakultatívnych výletov do okolia. Večera a nocľah.

14. deň LHASA – PEKING

Raňajky. Transfer na letisko a odlet späť do Pekingu. Transfer do hotela v Pekingu. Voľno na nákupy suvenírov.

15. deň ODLET A PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Raňajky. Transfer na letisko a odlet a prílet do Prahy (Viedne).

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha – Peking, Xi´an - Xining a Lhasa - Peking – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) 4x nocľah s raňajkami v Pekingu v hoteli 3*- 4* 2x nocľah s raňajkami v Xi‘an v hoteli 3*- 4* 1x nocľah s raňajkami v Xining v hoteli 3*- 4* 4x nocľah s raňajkami v Lhase v hoteli 3*- 4* 2x nocľah v ležadlovom vlaku 9x obed a 10x večera v miestnej reštaurácii všetky miestne transfery uvedený program vrátane všetkých vstupov služby sprievodcu ESO travel počas okruhu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 369,- EUR vízum do Číny (možnosť požiadať prostredníctvom CK za poplatok 70,- EUR) fakultatívne výlety nad rámec programu (Chutchung tour, akrobatická show, Pekingská opera, pekingská kačica – spolu 165,- USD) cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.